Tibe Group
Build a Business

طراحی سایت استاتیک و داینامیک

طراحی سایت استاتیک و داینامیک

به نام خدای مهربان

در این مقاله، ما در تیم طراحی سایت تایب به تشریح تفاوت سایت استاتیک و سایت داینامیک می پردازیم. سایت های استاتیک از اولین وب سایت هایی بودند که در شبکه اینترنت بارگذاری شدند؛ اما این ویژگی دقیقا چیست و اکنون چه قدر کاربرد دارد؟

سایت استاتیک

سایت استاتیک

سایت استاتیک

در وب سایت های دارای این ویژگی یک بار تمام داده ها جمع آوری می شود. سپس سایت طراحی می شود. در این سایت ها امکان ویرایش محدود است و تغییرات توسط طراح سایت قابل اعمال است. با توجه به توضیحات، به نظر می رسد این نوع سایت ها دیگر منسوخ شده اند. درحالی که هنوز به حیات خود ادامه می دهند. اگر چه این روزها اکثرا از سایت های داینامیک استفاده می شود. ولی کاربران در کاربردهای خاص به سایت های استاتیک ارجاع داده می شوند.

مشاهده ویدئو مرتبط از سایت یوتیوب

با ادامه مقاله طراحی سایت استاتیک و داینامیک همراه ما باشید.

مزایای سایت استاتیک

گاهی اوقات کاربران نیاز چندانی به تغییر و ویرایش سایت خود ندارند. سایت مناسب برای این افراد بدون شک سایت های استاتیک هستند. در ظاهر این سایت ها هیچ تفاوتی با سایت های داینامیک نیست. با همه این اوصاف و همین طور قیمت تمام شده، همه کاربران حرفه ای با این ویژگی ها، به دنبال سفارش یا طراحی سایت استاتیک هستند. به یک نکته حائز اهمیت دیگر باید اشاره کرد. این نکته، امنیت بالای این نوع سایت ها است. این سایت ها امنیت بالاتری دارند. دلیل آن طراحی با زبان های سمت کلاینت است. زبان های سمت کلاینت انواع زیادی دارند. از آن ها ، می توان HTML، JQuery، CSS و… را نام برد.

برای انتخاب بین طراحی سایت استاتیک و داینامیک با تفاوت بین این دو نوع سایت آشنا شوید.

معایب سایت استاتیک

ممکن است در این نوع سایت ها کاربری درخواست تغییر و ویرایش پی در پی داشته باشد. این کاربر، با هزینه های هنگفتی مواجه می شود. این مضاف بر زحمت بیهوده ای است که ادمین سایت متحمل می شود. زمان زیادی که تغییرات سایت می گیرد موجب به تاخیر افتادن کار کاربر می گردد. در نهایت باید توجه کنیم که هیچ کدام از این ها عیب محسوب نمی شود اگر ما انتخاب هوشمندانه ای داشته باشیم. برای انتخاب هوشمندانه از مشاورین تیم طراحی سایت تایب به صورت کاملا رایگان، کمک بگیرید.

سایت داینامیک

در سایت های داینامیک، پس از طراحی سایت، امکان ویرایش کاملا آزاد است و برای این کار هیچ محدودیتی وجود ندارد. این سایت ها توسط مدیر سایت اداره می شوند و گاهی پنل مدیریتی بنا به درخواست کارفرما به وی تحویل داده می شود. در هر صورت هیچ محدودیتی برای تغییر و ویرایش سایت، وجود ندارد.

سایت داینامیک

سایت داینامیک

مزایای سایت های داینامیک

با توجه به تفاسیر بالا، امروزه اغلب سایت ها داینامیک هستند. کاربرد این نوع سایت ها بسیار گسترده تر است. این گستردگی سبب توجه بیشتر طراحان سایت هم شده است. درواقع نقطه کلیدی تفاوت طراحی سایت استاتیک و داینامیک، یعنی قابلیت ویرایش، سبب شده تا کاربرد سایت های داینامیک به مراتب گسترده تر باشد. برای بروزرسانی سایت های داینامیک لازم نیست هزینه ای کنید.

این نوع سایت ها دارای پنل کاربری هستند که یک فرد با دانش معمولی می تواند تغییرات را اعمال کند. از مزایای دیگر این نوع سایت ها می توان امکان ایجاد بی نهایت نوشته در سایت را نام برد. با اطمینان می توان گفت سایت های بزرگ حتما باید داینامیک باشند زیرا سایت های داینامیک حجم دیتا را به شدت کاهش می دهند. علاوه بر این با این نوع سایت به راحتی می توانید سئوی سایتتان را مدیریت کنید. برای بالا بردن سایت در موتورهای جستجو به روز شدن سایت به صورت مداوم ضروری است.

معایب سایت های داینامیک

اکنون شاید انتخاب شما مشخص شده باشد باشد؛ بسیارعالی! اگر قصد سفارش این نوع سایت را داشتید دقت کنید به تیم طراحی سایت حرفه ای کارتان را بسپارید. در صورتی که طراحان سایت شما استانداردهای کدنویسی را رعایت نکنند و به اصول فنی پایبند نباشند مشکلات زیادی برای سایتتان پیش خواهد آمد. برای مثال اگر از هاست مناسب استفاده نشود سرعت لود صفحات به شدت پایین خواهد بود.

این نوع طراحی سایت می تواند هزینه اولیه بسیار بالایی داشته باشد. تا حدی که سرمایه گذاران کسب و کارهای کوچک و نوپا ممکن است تصور کنند مقرون به صرفه نیست. زمان انتشار و توسعه این نوع سایت ها در ابتدا بیشتر است. علاوه بر این ها مشتریان هزینه ای اضافی برای یادگیری مدیریت پنل کاربری دارند.

در اینجا مژده ای خوش برای شما عزیزان داریم. دغدغه تایب حل مشکلات شما عزیزان است. تیم طراحی سایت تایب با دانش روز دنیا عیب های سایت های داینامیک را برای شما عزیزان بر طرف کرده. در ادامه می خواهیم به بررسی رفع این عیب ها بپردازیم.

رفع عیب های سایت های داینامیک توسط تیم طراحی سایت تایب

با توجه به تفاسیر بالا، امروزه اغلب سایت ها داینامیک هستند. کاربرد این نوع سایت ها بسیار گسترده تر است. این گستردگی سبب توجه بیشتر طراحان سایت هم شده است. درواقع نقطه کلیدی تفاوت طراحی سایت استاتیک و داینامیک، یعنی قابلیت ویرایش، سبب شده تا کاربرد سایت های داینامیک به مراتب گسترده تر باشد. برای بروزرسانی سایت های داینامیک لازم نیست هزینه ای کنید.

رعایت اصول طراحی سایت

تیم طراحی سایت تایب با رعایت حداکثری استانداردهای کدنویسی و اصول فنی توانسته رضایت مشتریان را به دست آورد. برای مطلع شدن از برخی از این اصول می توانید به مقاله ویژگی های یک سایت خوب مراجعه کنید.

هاست مناسب سایت های داینامیک

یکی از موارد مهم برای سایت های داینامیک استفاده از هاست با کیفیت برای این نوع سایت هاست. در رابطه با هاست به طور مفصل مقاله ای نوشته ایم که پیشنهاد می کنم مطالعه کنید. به طور خلاصه هاستی قابل اطمینان است که همیشه آپ (در دسترس) باشد. ویژگی مهم دیگر سایت های با کیفیت سرعت بالای آن ها است. اگر پروژه خود را به تیم طراحی سایت تایب سپردید خیالتان از بابت هاست راحت باشد. گروه ما باتوجه به شرایط شما بهترین هاست را در اختیارتان می گذارد.

مشاوران تایب برای انتخاب بهترین هاست به طور رایگان همراهت هستن؛ حتی اگه نخوای کارت رو به ما بسپری!

قیمت مناسب برای طراحی سایت داینامیک

همان طور که گفته شد هزینه اولیه طراحی سایت های داینامیک می تواند بسیار بالا باشد. ما با استفاده از دانش روز دنیا و روش هایی خاص توانسته ایم قیمت های طراحی سایت را به شدت کاهش دهیم. با توجه به کسب و کار خودتان و به کمک مشاوران تایب می توانید مناسب ترین خرید را انجام دهید. مشاوران تایب برای انتخاب بین پکیج های طراحی سایت رایگان و برنزی تا طلایی همراه شما خواهند بود.

زمان انتشار سایت های داینامیک

یکی دیگر از مشکلات سایت های داینامیک کند بودن زمان انتشار اولیه آن هاست. تیم طراحی سایت تایب با اعضای مجرب خود توانسته سرعت این کار را افزایش دهد. طراحی سایت های داینامیک تایب معمولا در بازه زمانی ۱۰ روز تا ۳۰ روز انجام می شود.

پشتیبانی رایگان

معمولا هزینه پشتیبانی سایت های داینامیک بسیار سنگین است. خدمات پشتیبانی تایب کاملا رایگان است. برای یاد دادن پنل کاربری سایت های داینامیک نیز هزینه اضافی از شما گرفته نخواهد شد. همچنین حتی اگر قصد سفارش به ما را هم ندارید مشاوران ما در خدمت شما خواهند بود.

طراحی سایت استاتیک و داینامیک

طراحی سایت استاتیک و داینامیک

جمع بندی مقایسه ای طراحی سایت استاتیک و داینامیک

سایت های استاتیک هزینه طراحی کمتری دارند. هزینه ویرایش اطلاعات و پشتیبانی آن ها به مراتب بیشتر است.

بروزرسانی سایت های داینامیک، راحت تر و سریع تر است. این اعمال تغییرات حتی می تواند توسط افراد غیرمتخصص از طریق پنل کاربری که به ایشان تحویل می گردد؛ انجام شود.

با توجه به ایجاد پنل مدیریتی برای کارفرما، می توان مدیریت را بخش بندی کرد. آن را بین چند نفر تقسیم کرد. به این صورت کار تخصصی تر و حرفه ای تر پیش می رود.

رتبه بندی هایی هرروزه توسط موتورهای جستجو صورت می گیرد. در این رتبه بندی ها عموما سایت های داینامیک در رتبه های بالاتری قرار دارند. سایت های داینامیک پویا و قابل بروزرسانی هستند. به همین دلیل بیشتر مورد توجه موتور های جستجوی قرار می گیرند. حال این موتور جستجو می خواهد بینگ،گوگل،یوز یا هر موتور جستجوی دیگری باشد باشد.

در نهایت انتخاب بین طراحی سایت استاتیک و داینامیک با شماست.

در صورت تمایل می توانید با مشاوران تایب از قسمت تماس با ما در ارتباط باشید.

بنیامین بهبودی  — عضو تیم تولید محتوا

بنیامین بهبودی — عضو تیم تولید محتوا

به ما اعتماد کنید

رویایت را به جهان نشان بده !

Present your dream to the world

واحد پشتیبانی

در تمام مراحل قبل و پس از خرید می توانید از پشتیبانی تایب بهره مند شوید.

در رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید و از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

پستهای آموزشی تایب را از دست ندهید.

تایب چیست ؟

آکادمی تایب در زمینه های برنامه نویسی، طراحی و توسعه سایت و کسب درآمد از این تخصص ها دوره های آموزشی برگزار میکند.

ما در آژانس طراحی سایت تایب انواع پروژه های ایرانی و خارجی طراحی سایت را انجام میدهیم.

نام تایب مخفف عبارت تیم اینترنتی برتر است.

شماره تماس مدیر

۰۹۳۳۸۶۱۶۹۶۶

تایب چیست؟

آکادمی تایب در زمینه های برنامه نویسی، طراحی و توسعه سایت و کسب درآمد از این تخصص ها دوره های آموزشی برگزار میکند.

ما در آژانس طراحی سایت تایب انواع پروژه های ایرانی و خارجی طراحی سایت را انجام میدهیم.

نام تایب مخفف عبارت تیم اینترنتی برتر است.

واحد پشتیبانی

در تمام مراحل قبل و پس از سفارش سایت یا خرید محصولات آموزشی می توانید از پشتیبانی تایب بهره مند شوید.

در رسانه های اجتماعی آموزش های رایگان را دنبال کنید و از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.