Tibe Group
Build a Business

رنگ سایت

رنگ سایت

رنگ سایت

رنگ سایت

به نام خداوند مهربان

انتخاب تم رنگی درست و استفاده مناسب از اون رو روانشناسی رنگ می گن. رنگ آمیزی سایت ها از اهمیت زیادی برخوردار هست. تنوع و ترکیب رنگ بندی سایت ها و مکان ها در ناخودآگاه ما تاثیر می ذارن. شاید ما خودمون نفهمیم ولی چهار چوب رنگی فروشگاه ها یا سایت ها، رو انتخابمون تاثیر مستقیم داره! رنگ طراحی سایت تاثیر واقعا زیادی در جذب کاربران و بازاریابی کسب و کار ها داره.

در استفاده کردن از سایت برای کسب و کارها، بسیاری از تکنیک های بازاریابی خارج از دسترس می شه. پس روانشناسی رنگ ها مهم تر خواهد شد. روانشناسی رنگ خودش یه تخصص خیلی پیچیده و گسترده هست. اما می شه تا حدودی از اون سر در آورد. پس با من همراه باش، امیدوارم که مطالبم برات مفید باشه.

روانشناسی رنگ ها

حالا باید اهمیت روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت رو فهمیده باشی. برای این که متوجه بشی چه رنگی مناسب کدوم سایت هست ابتدا باید رنگ ها رو مختصرا بررسی کنیم. در این بررسی ویژگی های هر رنگ رو خیلی خلاصه بیان می کنم. بر اساس این ویژگی ها، می تونی رنگ مورد نیازت رو انتخاب کنی.

رنگ قرمز

رنگ قرمز به طور کلی ضربان قلب و تنفس رو بالا می بره. محرک هستش و خیلی زود انسان رو به سمت خودش جذب می کنه. در عوض زود هم انسان رو دفع می کنه و آدم ازش زودی خسته می شه. خشونت و غلیان احساسات رو در خودش داره و رنگ با احساسی هست. در کل استفاده از قرمز برای سایت هایی که مردم باید زیاد توش بمونن توصیه نمی شه. البته می شه با کمک گرفتن از رنگ های نزدیک مثل نارنجی یا استفاده محدود ازش سایت رو جذاب کرد.

رنگ سبز

این رنگ نماد زایش و طبیعت و آرامش هست. باعث امید و شادابی می شه و انسان رو آروم می کنه. همچنین برای چشم بسیار مناسبه و ساده ترین رنگ برای چشم ها هست. یعنی چشم رو به این زودی ها خسته نمی کنه. البته استفاده از این رنگ محدوده و مناسب هر سایتی نیست.

رنگ آبی

آبی هم تا حدودی مثل سبزه. آرامش میاره و در کنار اون حس صداقت و قدرت می ده. طبق تحقیقات جدید آبی باعث هوشیاری و فعالییت مغز می شه. البته اگه خیلی تند باشه باعث اذیت کاربرا می شه. ولی طیف کم رنگ و حالت مخلوطش (چند رنگ) خوبه. تم های ایجاد شده از این رنگ می تونن خیلی خوب باشن.

رنگ زرد

این رنگ، رنگ شادی و اشتیاقه. باعث ایجاد صمیمیت و خوش بینی می شه. در اصل ترکیبی از سبز و قرمزه. از این رو هم محرک بوده و هم کمی آرامش بخشه. البته برای چشم کمی اذیت کننده هست. همچنین استفاده بیش از حد و غلیظ از اون دافع خواننده خواهد بود. این نوع رنگ بندی سایت چندان توصیه نمی شه. ولی ترکیبات جذابی می شه ازش بیرون آورد.

رنگ سفید

این رنگ با پاکی و آرامش متعادل همراهه. یه رنگ میانه و خنثی به حساب میاد و با تقریبا هر رنگی ترکیب می شه. حس عفت و خلوص رو به آدم می ده. هر رنگی که در اون وجود داشته باشه خود نمایی می کنه و بولد به نظر میاد. از این رو برای رنگ پس زمینه متن ها مناسب هست. همچنین وقتی با رنگ های تند استفاده می شه عالی می شه.

رنگ خاکستری

نشانه بی طرفی، سادگی و صداقته. این رنگ عموما بی احساسه و حس خاصی به آدم نمی ده. کاربردش بیشتر در ارتباط با تکنولوژی هست. ترکیبی از سیاه و سفیده. به خاطر همین رنگ نسبتا خوبیه. نه اونقدر سفیده که همه چیز رو بولد نشون بده. به علاوه نه اون قدر سیاهه که همه چیز رو تو خودش ببلعه.

ترکیب رنگ ها

موضوع دیگه ترکیب رنگ ها هست که روش های مختلفی داره. یکی از روش ها استفاده از رنگ های مکمل (همون متضاد) هست. استفاده از این روش باعث خود نمایی کردن جزئیات می شه. به علاوه زیبایی خاصی هم داره و دلیلش وجود هم زمان دو خصوصیت متضاده. روش دیگه استفاده از رنگ های مشابه هست. در این روش سایت شما یک دستی خاصی خواهد داشت. البته میزان تفاوت رنگ ها مهم هست.

روش دیگه ای هم هست که در اون از فقط یک یا دو رنگ استفاده می شه. با توجه به سادگی و یک دست بودن روش بدی هم نیست. نکته این جاست که رنگ های ملایم و درستی رو انتخاب کنیم. موردی که همیشه باید به اون توجه بشه مرز رنگ ها با هم هست. رنگ طراحی سایت باید جوری انتخاب بشه که مرزها حالت بدی نگیرن.

رنگ بندی سایت

رنگ بندی سایت

در طراحی سایت ها

در طراحی سایت ها همون طور که گفته شد رنگ سایت اهمیت زیادی داره. نرم افزار های مختلفی برای کمک به رنگ بندی سایت ها عرضه شدن که اگه خواستی می تونی ازشون استفاده کنی. همچنین ابزار ها و سایت هایی وجود دارن که بازه های رنگی تصاویر رو در اختیارت قرار می دن. با بعضی از این ابزار ها می شه رنگ های مورد نیازت رو تولید کنی. بعد با کمک کد رنگیش اون رو در اختیار بگیری و وارد رنگ طراحی سایتت کنی. برای اطلاعات بیشتر درباره این ابزار ها می تونی اینجا کلیک کنی.

در کل روانشناسی رنگ ها یه امر تخصصی و پیچیده هست. از این جهت برای طراحی های خیلی بزرگ و مهم عموما افراد متخصصی رو برای انتخاب رنگ  ها به استخدام در میارن. اما درباره سایت های دیگه می شه از اطلاعاتی که بالا در اختیارت قرار دادم استفاده کنی. مهم تر از اون می تونی از روش آزمون و خطا استفاده کنی. یعنی اول کار، چهار چوب کلی سایت رو طراحی کنی و بعد رنگ های مختلف رو روش امتحان کنی. بعد هر ترکیب رنگی که به نظرت خوب بود رو برای سایتت انتخاب کنی.

البته ممکنه رنگ سایتت واقعا مناسب نباشه. به مرور با کسب تجربه و سوال پرسیدن در موردش می فهمی چی کار کنی تا سایتت بهتر بشه. حالا مطالب رو جمع بندی می کنم برات. تم رنگی سایت باید مربوط به موضوعش باشه. نباید بیش از حد مهیج یا آرامش بخش باشه. رنگ بندی ها باید جوری باشه که چشم کاربر رو اذیت نکنه علی الخصوص در صفحه مقالات. به علاوه خیلی هم یکنواخت نباشه. مرز بین رنگ ها هم نا موزون به نظر نیاد.

رنگ طراحی سایت

رنگ طراحی سایت

آرش بهمنی — عضو تیم تولید محتوا

آرش بهمنی — عضو تیم تولید محتوا

به ما اعتماد کنید

رویایت را به جهان نشان بده !

Present your dream to the world

واحد پشتیبانی

در تمام مراحل قبل و پس از خرید می توانید از پشتیبانی تایب بهره مند شوید.

در رسانه های اجتماعی ما را دنبال کنید و از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.

پستهای آموزشی تایب را از دست ندهید.

تایب چیست ؟

آکادمی تایب در زمینه های برنامه نویسی، طراحی و توسعه سایت و کسب درآمد از این تخصص ها دوره های آموزشی برگزار میکند.

ما در آژانس طراحی سایت تایب انواع پروژه های ایرانی و خارجی طراحی سایت را انجام میدهیم.

نام تایب مخفف عبارت تیم اینترنتی برتر است.

شماره تماس مدیر

۰۹۳۳۸۶۱۶۹۶۶

تایب چیست؟

آکادمی تایب در زمینه های برنامه نویسی، طراحی و توسعه سایت و کسب درآمد از این تخصص ها دوره های آموزشی برگزار میکند.

ما در آژانس طراحی سایت تایب انواع پروژه های ایرانی و خارجی طراحی سایت را انجام میدهیم.

نام تایب مخفف عبارت تیم اینترنتی برتر است.

واحد پشتیبانی

در تمام مراحل قبل و پس از سفارش سایت یا خرید محصولات آموزشی می توانید از پشتیبانی تایب بهره مند شوید.

در رسانه های اجتماعی آموزش های رایگان را دنبال کنید و از تخفیف های ویژه بهره مند شوید.